تی تاکسی

فرودگاه امام

فرودگاه امام

فرودگاه امام

تاریخچه:

فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در سال ١٣٨٤ به بهره‌برداری رسید. با شروع فعالیت آن، پروازهای بین‌المللی از مبدا و به مقصد تهران به این فرودگاه منتقل شد.

در پی نقش و ماموریت منحصر به فرد این فرودگاه در شبکه حمل‌ و نقل کشور و سوددهی بالای آن و با هدف افزایش درآمدهای غیرهوانوردی در ایران و تقویت موقعیت کشور در حمل‌ونقل هوایی، لجستیک و ترانزیت مسافر و بار، بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به مساحت ١٤هزار هکتار تبدیل شد.

با تصویب اساسنامه در سال ١٣٩٢ توسط هیئت محترم دولت، این شرکت فعالیت خود را از آذر ماه سال ١٣٩٤، به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی آغاز نمود.

همچنین طرح جامع این شرکت با در نظر گرفتن اهداف برنامه ریزی شده همچون تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به قطب اول بار در منطقه و قطب دوم مسافری و لحاظ کردن ملاحظات هوانوردی و لجستیکی در تاریخ ١٥ خرداد ماه ١٣٩٧ به عنوان سند ٣٠ ساله توسعه، به تصویب مجمع عمومی این شرکت و وزارت راه و شهرسازی رسید.

 

airport taxi
فرودگاه امام

جهت رزرو آنلاین تاکسی فرودگاه امام اینجا کلیک کنید.

بیانیه ماموریت:

چشم انداز:


شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به یک مرکز حمل و نقل هوایی و یک موتور اقتصادی برای تهران، کشور و منطقه بوسیله تسهیل حمل و نقل هوایی و خدمات مربوطه تبدیل شده است. شهر فرودگاهی به عنوان یک بستر حمل و نقل ترکیبی و لجستیک عمل کرده و پشتیبانی برای فرودگاه خواهد شد.

 

اهداف:

  1. حمایت از چشم اندازهای رشد و رونق اقتصاد ایران
  2. ایجاد شهر فرودگاهی شامل منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی با اهمیت بین المللی
  3. تبدیل شدن به یک مرکز پیشرو در توسعه کسب و کارهای داخلی و بین المللی در زمینه‌های لجستیک، تولید، مراکز اداری- تجاری و تحقیق و توسعه در هم افزایی با فرودگاه به عنوان قلب شهر فرودگاهی
 
منبع: سایت فرودگاه امام خمینی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.